Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie

Samorząd

W poniedziałek, 22 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno – noworoczne.

Na zaproszenie Maksyma Gołosia Przewodniczącego Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Zdzisława Sipiery Starosty Pruszkowskiego na uroczystość licznie przybyli goście, w tym radni rady powiatu, włodarze miast i gmin wraz z przewodniczącymi rad, księża pruszkowskich parafii, kierownicy powiatowych inspekcji, służb i straży, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mediów lokalnych, prezesi i dyrektorzy instytucji z naszego terenu, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Zgromadzonych przywitał Przewodniczący Rady, następnie głos zabrał Starosta, który w swoim krótkim wystąpieniu nawiązał do wyjątkowego charakteru Świąt Bożego Narodzenia, które powinny łączyć ludzi i tworzyć dobre relacje między nimi. Życzył wszystkim pomyślności, sukcesów w realizacji planów zawodowych i osobistych oraz zadeklarował wolę szeroko rozumianej współpracy przy rozwiązywaniu istotnych problemów powiatu pruszkowskiego. Następnie zgodnie z tradycją powiatową, harcerze pruszkowscy przekazali samorządowcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

Uroczystość uświetnił również występ uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, który wprowadził wszystkich w radosny bożonarodzeniowy nastrój oraz zachęcił zgromadzonych do wspólnego zaśpiewania najbardziej znanych polskich kolęd.

Po występie młodzieży i wspólnym kolędowaniu, ksiądz Marian Mikołajczak Proboszcz Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie poświęcił opłatki oraz przypomniał gościom o wyjątkowości tych świąt dla wszystkich chrześcijan. Podkreślił, że jest to czas, kiedy zapominamy o urazach, przebaczamy i dzielimy się opłatkiem, czas który przybliża nas do siebie i otwiera nasze serca na drugiego człowieka. Następnie goście przy dźwięku kolęd podzielili się opłatkiem oraz życzyli sobie nawzajem spokoju, zdrowia, optymizmu oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym 2015 roku.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst