Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

IV Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Pruszkowskiego

Samorząd

9 grudnia, już po raz czwarty na pruszkowskim basenie „Kapry” odbyły się pływackie zawody dzieci niepełnosprawnych o puchar Starosty Pruszkowskiego, które zorganizowali Małgorzata Piechocka – Kwiatek Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie oraz Jacek Elżanowski Dyrektor Miejskiej Pływalni „KAPRY” w Pruszkowie.

Celem imprezy była integracja środowiska uczniów niepełnosprawnych intelektualnie mieszkających i uczących się w powiecie pruszkowskim oraz powiatach ościennych, a przede wszystkim upowszechnianie pływania, jako najlepszej formy usprawniania ruchowego osób niepełnosprawnych.

W imieniu Zdzisława Sipiery Starosty Pruszkowskiego zawody otworzyła Ewa Borodzicz Członek Zarządu Powiatu, która przekonywała młodych sportowców, że „w tym współzawodnictwie liczą się nie tylko zdobyte medale i miejsca na podium, ale wypracowana przez Was samodzielność oraz dobra zabawa, ponieważ to dzięki niej wzmacniają się więzy międzyludzkie oraz umacnia się proces integracji wielu środowisk”.

Jak się okazało dopłynięcie do mety nie zawsze było proste, – ale każdemu się udało! Nie brakowało emocji, a zawodnicy i publiczność bawili się doskonale. Po zakończeniu zmagań sportowych, każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia zawodów oraz pamiątkowy medal.

Wsparcie oraz opiekę dla zawodników zapewnili wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. S. Staszica z Pruszkowa.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst