Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego

Samorząd

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski oraz Małgorzata Bojanowska Dyrektor Muzeum Dulag121 zapraszają na spotkanie promocyjne książki „Ścieżki Historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego” będącej efektem pracy uczestników konkursu „Ścieżki historii”. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 17: 00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, przy ul. 3 Maja 8a.

Formuła przewodnika inspirowana była questingiem, geocachingiem i grami terenowymi. Dzięki temu umożliwia odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z miejscowościami Powiatu Pruszkowskiego. Książka zawiera 10 ścieżek historycznych dotyczących ich historii i kultury w XX wieku oraz informacje historyczne o miejscowościach. Jest to niezwykła publikacja przygotowana przez uczniów gimnazjów w Nowej Wsi, Pruszkowie, Otrębusach, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie i Raszynie. To także atrakcyjne narzędzie edukacyjne do wykorzystania przez szkoły oraz inne zainteresowane osoby. Doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, zabawę i aktywny wypoczynek dla każdego.

Autorami przewodnika są uczestnicy konkursu „Ścieżki Historii” organizowanego w 2014 roku przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Ilustracje przygotowała młoda graficzka Karolina Kotowska.

Projekt dofinansowano ze środków: Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Fundacji Kronenberga przy City Handlowy oraz Starostwa Powiatowego w Pruszkowskie.

Książka dostępna będzie bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada 2014 r. do wyczerpania zapasów. Można ją będzie także wypożyczyć w: bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach, które brały udział w projekcie oraz urzędach miast i gmin na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

Książkę w formacie PDF można również pobrać na stronie internetowej www.dulag121.pl w zakładce „Edukacja i kultura”, na stronach gmin, ośrodków kultury i szkół biorących udział w projekcie.

Publikacja dostępna na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Licencja ta pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst