Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rejs na Zawiszy Czarnym

Samorząd

15 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski spotkała się z 30 osobową grupą młodzieży z naszego terenu, która wzięła udział w rejsie na sławnym Zawiszy Czarnym.

Ci młodzi ludzie od 19 września przez 5 kolejnych dni przebywali na statku, stanowiąc jego pełnoprawną załogę. W spotkaniu oprócz uczniów uczestniczyli także sponsorzy tego niezwykłego wydarzenia oraz kpt. Mariusz Chmielewski.

Jak się okazało podczas spotkania większość uczestników pierwszy raz brała udział w takim rejsie. Uczniowie przydzielani byli do wacht, tak aby bardziej doświadczeni żeglarze służyli im pomocą. Jedna z uczestniczek powiedziała „Dziękuję za tą wspaniałą przygodę, nigdy nie myślałam, że pływanie na jachcie może być tak niesamowite. Mam nadzieję, że nie było to moje ostanie spotkanie z morzem.”.

Uczniowie przygotowali bardzo dowcipną prezentację multimedialną, w której starali się opowiedzieć Pani Staroście oraz zaproszonym gościom jak spędzili czas na Zawiszy Czarnym i co udało się im zwiedzić oraz czego nauczyć.

Na zakończenie spotkania Starosta powiedziała „Po tym wszystkim co tu dzisiaj usłyszałam, jestem przekonana, że rejs ten był nie tylko przygodą, ale też nauczył Was tego, co w życiu ważne, czyli odpowiedzialności za drugiego człowieka.”

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst