Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Budowa boisk wielofunkcyjnych w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Pruszkowie

Samorząd

Obecnie trwają prowadzone przez Powiat Pruszkowski prace budowlane przy realizacji boisk Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica przy ul. Promyka w Pruszkowie.

Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. W trakcie pierwszego budowane są parkingi oraz boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach 30 m x 60m oraz zmieniane jest zagospodarowanie terenu przy wejściu do szkoły. Zakończenie prac przewidziane jest w październiku br. W trakcie drugiego etapu powstanie boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa ze sztuczną nawierzchnią, bieżnią długości 60 m oraz skocznią w dal. Według wstępnych założeń drugi etap inwestycji miał być ukończony na wiosnę 2015 r. Jednakże w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 50-lecia istnienia Szkoły, Powiat dokłada wszelkich starań, aby jak największa ilość prac została zakończona jeszcze w tym roku. Realizacja tego celu jest jednak uzależniona od warunków pogodowych.

Budowa boisk na pewno zwiększy atrakcyjność zajęć z wychowania fizycznego, a jednocześnie pozwoli na zmniejszenie obciążenia sali gimnastycznej, w której odbywają się zajęcia dla kilku grup jednocześnie. Koszt całej inwestycji wyniesie około 1 300 000 zł.

Oddanie do użytku tak potrzebnej inwestycji w Zespole Szkół Nr 1 byłoby wspaniałym prezentem z okazji przypadającej w tym roku rocznicy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst