Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

III Powiatowe Targi Pracy

Samorząd

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski oraz Robert Radziownka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie serdecznie zapraszają absolwentów, osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy z terenu naszego powiatu na III Powiatowe Targi Pracy, które odbędą się 17 października w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego 4 w godzinach od 10.00 do 13.00.

Gościem specjalnym tegorocznych targów będzie delegacja z zaprzyjaźnionego i współpracującego z Powiatem Pruszkowskim, leżącego na terenie Niemiec, miasta Esslingen. Goście będą dysponowali ciekawymi ofertami. Strona niemiecka poszukuje przede wszystkim pracowników, wykonujących następujące zawody: murarz, sztukator, malarz, dekarz, fryzjer, mechanik, pielęgniarz czy kucharz.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie dołożyli wszelkich starań, aby do udziału w tegorocznych targach zaprosić wszystkie dobrze prosperujące firmy, działające zarówno na terenie Powiatu Pruszkowskiego jak i poza jego obszarem. Trzydzieści już potwierdziło udział w imprezie. Firmy te będą poszukiwać pracowników w następujących zawodach: pracownik biura obsługi klienta, magazynier, pracownik sprzątający, pracownik ochrony, pracownik obsługi klienta, opiekun osób starszych, pracownik biurowy, elektromonter, elektryk, serwisant, mechatronik, handlowiec, kasjer, lakiernik, pracownik hali działu przemysłowego/spożywczego, piekarz, rzeźnik, pomoc kuchenna, spawacz, ślusarz, dozorca, doradca nieruchomości i wielu innych.

Pracę będą mogły również uzyskać osoby posiadające kwalifikacje lub predyspozycje do pracy na stanowiskach produkcyjnych, tj. montażysta, pakowacz, operator pras. Jak widać przekrój oferowanych przez pracodawców stanowisk pracy jest szeroki, zatem wiele osób będzie miało szansę na znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Ponadto udział w targach potwierdziły Agencje Pracy Tymczasowej, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie dysponujący w ramach EURES ofertami pracy za granicą, firmy szkoleniowe oferujące szeroką gamę szkoleń zawodowych, a także stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Okręgowa Inspekcja Pracy w Warszawie, które to instytucje będą pełniły funkcję informacyjno – doradczą. Będzie można również skorzystać z usług doradców zawodowych oraz pośredników pracy, na co dzień pełniących obowiązki zawodowe w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pruszkowie.

Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Warto zabrać ze sobą dokumenty aplikacyjne, gdyż będzie okazja do bezpośredniego zaprezentowania się oraz przedstawienia swoich kwalifikacji zawodowych pracodawcom, co w rezultacie może zaowocować podjęciem pracy.

Warto podkreślić, że targi organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pruszkowie są największą imprezą na naszym lokalnym rynku pracy, której celem jest promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst