Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dziesiąte Dożynki Powiatowe – fotorelacja

Samorząd

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, rolnicy, mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Pruszkowskiego spotkali się na dożynkowym festynie. Gospodynią i głównym organizatorem obchodów święta plonów była Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski.

Głównymi atrakcjami tegorocznych dożynek były występy Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, koncert Roberta Janowskiego, znanego z telewizyjnej „Jedynki”, który wspólnie z zespołem przedstawił uwielbiane przez wszystkich przeboje muzyki polskiej i zagranicznej oraz Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.

Nasze Jubileuszowe X Dożynki Powiatowe miały w tym roku charakter międzynarodowy, ponieważ uczestniczyła w nich delegacja samorządową oraz grupa artystów ludowych z partnerskiego Powiatu Khazar z Azerbejdżanu.

Mogliśmy wszyscy wspólnie świętować, prezentując narodowe i regionalne obrzędy i zwyczaje każdej ze stron. Zapewne i za sprawą przepięknej pogody festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem o czym świadczyły tłumy mieszkańców z całego Powiatu Pruszkowskiego, z których wielu spędziło z nami cały dzień.

Tegoroczne dożynki już za nami. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć rolnikom Powiatu Pruszkowskiego sprzyjającej obfitym zbiorom pogody w najbliższym sezonie. Do zobaczenia za rok!

Galeria foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst