Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

IV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Falck Medycyna

Samorząd

Pod honorowym patronatem Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego od 21 do 23 sierpnia w Pruszkowie odbędą się IV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Falck Medycyna.

Przez trzy dni zawodów ratownicy, w dwuosobowych zespołach, będą musieli zmierzyć się z przygotowanymi wcześniej przypadkami internistycznymi, urazowymi a nawet ze zdarzeniami na skalę masową! W roli poszkodowanych wystąpią słuchacze stołecznej Wyższej Szkoły Rehabilitacji; a o prawidłową ocenę zadbają sędziowie – najlepsi ratownicy i lekarze w kraju. Przewidywany jest udział blisko 20 ekip. Będą to ratownicy, którzy na co dzień strzegą życia i zdrowia mieszkańców powiatów: pruszkowskiego, grodziskiego, żyrardowskiego, sochaczewskiego i piaseczyńskiego oraz ich koledzy z województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, opolskiego i wielkopolskiego. Ponieważ jednak zawody mają charakter otwarty, mogą do nich przystąpić dwuosobowe zespoły każdego operatora medycznego w Europie. Swój udział potwierdzili ratownicy m.in. z Danii i Słowacji.

Rozpoczęcie imprezy uświetni parada ambulansów, która przejedzie przez Pruszków i Brwinów w czwartek, w godzinach popołudniowych.

Dlatego apelujemy do mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, aby nie niepokoili się zwiększoną liczbą karetek na terenie gminy lub nie zdziwili się, gdyby w podanym terminie nagle staną się świadkami zainscenizowanej akcji ratowniczej. Uspokajamy – to tylko rodzaj ćwiczeń.

Parada ambulansów odbędzie się w czwartek, 21 sierpnia między godziną 17:30 a 18:00 na trasie Pruszków – Brwinów – Otrębusy.

Trasa przejazdu Parady Ambulansów:

godz. 17:30 – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy (MOS), Pruszków, ul. Gomulińskiego 4, następnie ulice: Staszica, Sienkiewicza, Kościuszki, al. Wojska Polskiego, Powstańców, Gomulińskiego, 36 P. P. Legii Akademickiej, (Parzniew): Główna, Rzeczna (Brwinów): Pruszkowska, Graniczna, Pszczelińska, Wilsona (Otrębusy): Obwodnica (trasa 719) Natalińska.

Uwaga! Przejazd Parady Ambulansów może czasowo utrudnić przejazd przez wskazane ulice.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst