Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Trwają intensywne prace na ul. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej

Samorząd

Konieczność zmiany harmonogramu realizacji budowy ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie została wymuszona pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z prowadzoną przez nich modernizacją dalekobieżnej linii z Warszawy do Łodzi, planowanym zamknięciem przejazdu w ciągu ul. Działkowej oraz wynikającą z tego faktu potrzebą utworzenia nowej przeprawy przez torowisko w ciągu ul. Przejazdowej.

W związku z intensyfikacją prac polegających na przebudowie istniejącej infrastruktury kolejowej przez PKP PLK S.A. wskazane było przyspieszenie prac związanych z przebudową ul. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej.

Pierwotny harmonogram realizacji ul. Przyszłości w Pruszkowie i Parzniewie był podzielony na trzy etapy. Pierwszy dotyczył przebudowy odcinka ul. Przyszłości (o długości 402m) i został wykonany do końca listopada 2013 r. Drugi etap zakładał przebudowę odcinka ul. Przyszłości (o długości 1.150m)i miał być wykonany do 15.09.2014 r. W trzecim miała być przebudowana ul. 36 PPLA (na odcinku 490m) i termin wykonania wyznaczono na 15.11.2015r.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję, żeby realizować dwa etapy równocześnie i tym sposobem nie dopuścić, by mieszkańcy zostali pozbawieni dobrego dojazdu do nowej przeprawy przez tory. Obecnie trwają intensywne prace przy przebudowie ul. 36 PPLA na odcinku od skrzyżowania z ul. Przyszłości w Parzniewie do nowo budowanego przejazdu kolejowego. Według oświadczenia wykonawcy – firmy MABAU POLSKA S.A., termin zakończenia robót na tym odcinku, pierwotnie ustalony na koniec maja br. zostanie znacznie skrócony i już od najbliższej soboty (3 maja) będziemy mogli przejechać nowym odcinkiem drogi.

Ulica Przyszłości wraz z przejazdem kolejowym i ul. Przejazdową będą stanowić tzw. małą obwodnicę Pruszkowa. Tymi drogami odbywać się będzie ruch tranzytowy.

Mapa sytuacyjno-poglądowa obrazująca lokalizację ul. Przyszłości
(plik .doc do pobrania)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst