Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiat Pruszkowski na Targach Nieruchomości i Wnętrz

Samorząd

29-30 marca 2014 r. w Hali ZNICZ w Pruszkowie odbyła się kolejna edycja Targów Nieruchomości i Wnętrz. Wśród licznych wystawców nie zabrakło stoiska Powiatu Pruszkowskiego.

Odwiedzający mieli możliwość skorzystania z konsultacji prowadzonych przez doświadczonych pracowników Wydziału Architektury, którzy chętnie udzielali informacji o przebiegu procesu budowlanego, jak również możliwości budowlanych określonych terenów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również porady Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który szczegółowo odpowiadał na pytania dotyczące zapisów umów z deweloperami, wskazywał pułapki prawne i sugerował korzystne dla kupujących rozwiązania. Pracownicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa przedstawili plan modernizacji i remontów dróg powiatowych, a Wydział Gospodarki Nieruchomościami prezentował przeznaczone na sprzedaż atrakcyjne działki będące własnością Powiatu.

Jednak największym zainteresowaniem cieszył się zaprezentowany po raz pierwszy teren położony w Pszczelinie (gm.Brwinów). Powiat Pruszkowski planuje przystąpić do sprzedaży nieruchomości położonych pomiędzy ul. Pszczelińską a trasą 719 na Grodzisk Mazowiecki, które można będzie nabyć w trybie przetargowym jeszcze w tym roku. Działka, dotychczas stanowiąca jedną całość została już podzielona m. in. pod zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną. Ponieważ teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, Zarząd Powiatu Pruszkowskiego wystąpił do Gminy Brwinów z pierwszymi wnioskami o ustalenie warunków zabudowy. Prowadzone są też starania o zapewnienie dostaw mediów.

Stoisko Powiatu Pruszkowskiego cieszyło się przez dwa targowe dni niesłabnącym zainteresowaniem, a pracownicy starali się odpowiadać na wszystkie pytania. Miłym akcentem była gościnna prezentacja Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst