Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Majdan pragnie pokoju

Samorząd

5 marca, w sali konferencyjnej Starostwa odbyło się niezwykłe i wzruszające spotkanie Członków Zarządu Powiatu Pruszkowskiego z grupą lekarzy z Ukrainy.

Inicjatorem spotkania był Wacław Goźliński, przedsiębiorca z terenu naszego Powiatu, człowiek o rzadko spotykanej wrażliwości na ludzką krzywdę, który z własnej inicjatywy i na swój koszt zaprosił czteroosobową grupę lekarzy obsługujących rannych na Majdanie. To na jego prośbę Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski i Zarząd Powiatu włączyli się w organizację ich pobytu w Polsce, zapewniając tłumacza oraz przygotowując specjalny program studyjny, który obejmował wizytę w Powiatowym Szpitalu w Pruszkowie oraz w Międzynarodowym Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach.

W imieniu Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego oraz Zarządu delegację powitała Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta, która powiedziała „Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się z Wami i móc od Was bezpośrednio dowiedzieć się coś więcej niż z mediów.”

Opowieść rozpoczął Andriej Jurczuk chirurg z Kijowa tymi słowami: „Dziękujemy Wam Polakom, za życzliwość, za serce, za zainteresowanie, za wsparcie, które jest dla nas bardzo ważne. Przekażcie swoim, że Majdan czyli cały naród ukraiński pragnie Pokoju, chcemy żyć normalnie i godnie.”

Po spotkaniu w Starostwie grupa udała się do Szpitala Powiatowego i Centrum w Kajetanach. W drugim dniu pobytu goście odpoczywali oraz spotkali się z ekipą TVN 24.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst