Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Otwarcie Drogi Brwinów – Parzniew

Samorząd

„Cieszę się, że dzięki współpracy naszych samorządów udało się wspólnie pozyskać pieniądze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”, jak widać współpraca buduje” – powiedziała Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski na spotkaniu podsumowującym inwestycję w Urzędzie Gminy Brwinów.

We wtorek, 10 grudnia w uroczystym otwarciu drogi udział wzięli także Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki, Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski, Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego oraz Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów wraz ze swoimi zastępcami Sławomirem Walendowskim i Jackiem Janowski.

Przebudowa drogi na odcinku Brwinów – Parzniew kosztowała samorząd gminny i powiatowy, ze wsparciem budżetu państwa ponad 4,2 mln zł.

Inwestycja obejmowała przebudowę 3-kilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Pruszkowską w Brwinowie do ul. Głównej w Parzniewie i od ul. Głównej do ul. 36 P.P. Legii Akademickiej do skrzyżowania z ul.Przyszłości w Parzniewie. Całkowita wartość wykonanej modernizacji wyniosła 4 238 688 zł 79 gr z czego dotacja celowa z budżetu państwa 1 943 400 zł.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst