Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Samorząd

W piątek, 22 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie najlepsi pracownicy placówek pomocy społecznej zostali wyróżnieni przez Starostę Elżbietę Smolińską nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.

Podziękowania i wiele ciepłych słów zostało skierowanych do dyrektorów, kierowników ośrodków pomocy społecznej, a także pracowników z Zespołu Ośrodka Wsparcia w Piastowie, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie. W swoim wystąpieniu Starosta podkreśliła nie tylko profesjonalizm, ale przede wszystkim okazywane serce i zrozumienie dla drugiego człowieka, czasami zupełnie bezradnego i bardzo samotnego. „Jesteście nie tylko urzędnikami, ale bardzo często jedynymi przyjaciółmi. W dniu Waszego święta, dziękuję Wam za wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Życzę satysfakcji i zadowolenia z pracy, ale przede wszystkim ludzkiej wdzięczności i poczucia dobrze wypełnionej misji.” – powiedziała Elżbieta Smolińska.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego niezwykłą wagę przywiązuje do rozwoju i wspierania rodzin zastępczych. Spośród 163 funkcjonujących na naszym terenie, wyróżniono dwie rodziny niezawodowe wypełniające swoje zadania w sposób modelowy i godny naśladowania.

Na zakończenie uroczystości, przybyli goście mieli okazję wysłuchać wspaniałego koncertu Anny Przybysz i zespołu TRIO DEON. W repertuarze artystki znalazły się najsłynniejsze piosenki Edith Piaf oraz Hanki Ordonówny.

Ustawa o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku. wprowadziła Dzień Pracownika Socjalnego w Polsce W innych krajach obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej. Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych w Europie od wielu lat promuje ten dzień jako – Social Work Action Day.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst