Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Od listopada 2013 r. nowy most na rzece Utracie w Pruszkowie

Samorząd

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, reprezentowany przez Elżbietę Smolińską – Starostę i Agnieszkę Kuźmińską – Wicestarostę, w dniu 8 lipca 2013 r. podpisał z firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, reprezentowaną przez Dietmara Mazanka – Dyrektora Finansowego, umowę na realizację zadania pn. „Budowa mostu na rzece Utracie w Pruszkowie – droga nr 3142W”.

Wartość umowy wynosi 4 892 016,15 zł, w tym środki własne Powiatu Pruszkowskiego w wysokości 1 958 216,15 zł., pozostała kwota 2 933 800,00 zł. to dofinansowanie z subwencji ogólnej Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Zakres robót obejmie rozebranie istniejącej i budowę nowej konstrukcji żelbetonowej mostu, przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego na odcinku od ul. M. Zimińskiej–
– Sygietyńskiej do ul. Poznańskiej – drogi wojewódzkiej nr 718 (dojazd przez wiadukt do autostrady A2) oraz przeprojektowanie i wykonanie uzupełniającej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy i drogi nr 718.

Termin zakończenia robót, planowany jest na 31 października 2013 r.

Ta, jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Pruszkowski, będzie przyczyną utrudnień w ruchu drogowym w najbliższym czasie. W związku z zamknięciem ulicy Bolesława Prusa na odcinku od ulicy M. Zimińskiej– Sygietyńskiej, a w późniejszym czasie od ul. Kościuszki (w kierunku mostu na Utracie) do ul. Poznańskiej – drogi wojewódzkiej nr 718 (dojazd przez wiadukt do autostrady A2), ruch skierowany będzie na wyznaczone trasy objazdowe.

Za wprowadzenie organizacji ruchu na czas budowy odpowiada Wykonawca – firma STRABAG Sp. z o.o. W wielu miejscach pojawią się tablice informacyjne wskazujące objazdy. Wjazd na wiadukt (w kierunku autostrady A2) będzie możliwy tylko i wyłącznie od strony Al. Jerozolimskich, a zjazd z wiaduktu (od autostrady A2) tylko w kierunku Al. Jerozolimskich. Aby dojechać z wiaduktu do centrum Pruszkowa, należy skręcając z wiaduktu w lewo, przeciąć Al. Jerozolimskie i dalej przejechać ulicami: Bohaterów Warszawy, Partyzantów i wrócić Al. Jerozolimskimi w kierunku Pruszkowa.

Za utrudnienia przepraszamy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst