Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwsza „Debata o bezpieczeństwie” w Powiecie Pruszkowskim

Samorząd

W ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” 29 października 2012 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbyła się „Debata o bezpieczeństwie”. Wzięli w niej udział m. in. Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki, gen. Mirosław Schossler Komendant Stołeczny Policji, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski oraz organizator debaty Waldemar Perdion Komendant Policji Powiatowej w Pruszkowie.

Celami spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wspólne wypracowanie metod eliminowania zagrożeń.

Obecni na debacie przedstawiciele wszystkich służb i instytucji współpracujących z Policją, samorządów wszystkich szczebli, szkół, organizacji pozarządowych, prezesi osiedli i wspólnot mieszkaniowych, dziennikarze oraz mieszkańcy Powiatu podzielili się swoimi problemami, wątpliwościami i rozterkami.

W ramach debaty dyskutowano o budowie nowej siedziby komendy powiatowej w Pruszkowie, unowocześnieniu wyposażenia i zwiększeniu liczby funkcjonariuszy. Szczegółowo omówione zostały zmiany w zasadach funkcjonowania komisariatów na terenie Powiatu oraz czasu reakcji funkcjonariuszy na zgłaszane interwencje policji m.in. w Michałowicach. Zasygnalizowano także problemy z przestępczością nieletnich oraz z tzw. „przestępczością stadionową”.

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie koordynacji działań policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zwróciła uwagę na zwiększony ruch spowodowany bliskością autostrady A2 i poprosiła o wzrost liczby kontroli drogowych w niektórych rejonach Powiatu Pruszkowskiego.

Kolejne spotkanie organizatorzy zaplanowali za rok.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst