Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski w złotej dziesiątce Kobiet Sukcesu Mazowsza 2012

Samorząd

Jest nam miło poinformować Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, że Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski została zaliczona do zaszczytnego grona finalistek konkursu na Kobietę Sukcesu Mazowsza 2012.

Wyróżnienie Starosta odebrała na finale regionalnych Wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza, które odbyły się 31 marca na gali w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Elżbieta Smolińska odbierając swoje wyróżnienie powiedziała „Reforma samorządowa w Polsce moim zdaniem była najważniejsza reformą, jaką wprowadzono po 1989 r. Od samego początku powstania samorządu w Polsce stał się on całym moim życiem i największa pasją. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że mogę pracować dla mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego”.

Już po raz drugi na Mazowszu została realizowana ogólnopolska inicjatywa honorowania kobiet, które na Mazowszu pracują z zaangażowaniem i pasją oraz robią rzeczy ważne dla społeczności lokalnej. Kandydatki do regionalnego szczebla Wyborów Kobiety Sukcesu Regionów Polski zgłaszane są przez przedstawicieli regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. We współpracy kapituły nagrody ze stacjami publicznego radia wyłonione zostają laureatki wyborów regionalnych

Patronat nad całością objęła prof. Danuta Hubner Przewodnicząca Komisji ds. Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim oraz Elżbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego. Inicjatywie Wyborów Kobiety Sukcesu patronuje od początku Międzynarodowe Forum Kobiet – organizacja kobiet przedsiębiorczych, która skupia właścicielki firm, menedżerki, kobiety nauki i dziennikarki.

Tytuł Kobiety Sukcesu Mazowsza 2012 otrzymała Maria Koc – Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury i członek Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst