Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zatrzymaj się! Pamiętaj! 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Aktualności, Kultura, Pruszków

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Powiecie Pruszkowskim. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 1 września i rozpoczną się mszą świętą o godz. 13:00 w parafii pw św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowskie przy ul. Helenowskiej 3. W trakcie obchodów przewidziana jest obecność pocztów sztandarowych, które stanowią widoczny wyraz lokalnego patriotyzmu i służą wzmocnieniu poczucia przynależności społeczności powiatu do wspólnoty narodu polskiego. Po nabożeństwie nastąpi symboliczne złożenie wiązanek kwiatów – zarówno na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Cmentarnej, jak i na cmentarzu na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia przy ul. Partyzantów. Uczcijmy wspólnie pamięć o Bohaterach narodowych!

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • godz. 13:00 – MSZA ŚWIĘTA – parafia pw św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Helenowskiej 3
    w Pruszkowie;
  • godz. 14:15 – ZŁOŻENIE WIEŃCÓW – Cmentarz Parafialny przy ul. Cmentarnej w Pruszkowie
    (w południowej części cmentarza, wzdłuż muru – wejście od ul. 2 Sierpnia) – kwatera wojenna ku czci Żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. w walkach pod Pruszkowem, Żołnierzy Armii Krajowej poległych w czasie Powstania Warszawskiego 1944 r. oraz ofiar cywilnych – pomordowanych na terenie Pruszkowa;
  • godz. 15:00 – ZŁOŻENIE WIEŃCÓW – Cmentarz na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia przy ul. Partyzantów w Pruszkowie – kwatera wojenna w hołdzie żołnierzom 28. Dywizji Piechoty i 2. Dywizji Piechoty Legionów Wojska Polskiego zmarłym z ran we wrześniu 1939 r. w szpitalu Zakładu Psychiatrycznego w Pruszkowie-Tworkach.

Orszak Trzech Króli (2)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst