Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Pies i Kot Miesiąca” – przygarnij zwierzaki z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt

Aktualności, Pruszków

Los zwierząt leży na sercu wielu osobom dobrej woli. Nawet najlepsze warunki nie zastąpią zwierzakom ciepłego domu i przyjaznej dłoni człowieka – dlatego pragniemy zaprosić Państwa do „adopcji” zwierząt, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć wiernego, czworonożnego przyjaciela. Aby to ułatwić, Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt działające na terenie naszego powiatu zachęca do zapoznawania się z regularnymi ogłoszeniami dotyczącymi adopcji zwierząt. Na łamach naszej strony internetowej oraz na powiatowym Facebook’u, dwa razy w miesiącu prezentujemy wybrane przez stowarzyszenie psy i koty, które już wkrótce mogą stać się Państwa przyjaciółmi. 

W lipcu „Psem Miesiąca” została Luna, która ma ok. 2 lat. Jest sympatyczna i bardzo mądra. Potrzebuje doświadczonego i świadomego opiekuna, który z troską wskaże, jak należy odpowiednio się zachowywać. Pies był niewłaściwie wychowywany od samego początku, dlatego wymaga systematycznej pracy.

Luna nie miała łatwego życia. Była pod opieką 4 opiekunów, a do Punktu trafiła po porzuceniu jej przez trzeciego właściciela. Powodem były trudności w zapanowaniu nad zwierzakiem, który notorycznie uciekał. Pies trafił do kolejnego właściciela, który po pewnym czasie zrzekł się opieki nad nim, tym razem z powodu niszczenia przedmiotów i załatwiania się w domu.

Problem Luny polega na tym, ze nauczyła się samotnie spędzać czas. Jest to młody i bardzo energiczny zwierzak, który wymaga zapewnienia odpowiedniej dawki ruchu i socjalizacji.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad psem. Osoby zainteresowane przygarnięciem zwierzaka prosimy o kontakt telefoniczny: 698-940-045.

Charakterystyka szczegółowa:
– Szczepienie przeciw wściekliźnie: tak
– Szczepienie ogólne: tak
– Chip: tak
– Sterylizacja: tak
– Stosunek do dzieci: pozytywny
– Stosunek do psów: pozytywny
– Stosunek do kotów: nie sprawdzono

2

„Kotem Miesiąca” w lipcu został prawie dwuletni kotek o imieniu Nygus. Jest zdrowy, kastrowany i szczepiony. Posiada ujemne testy FelV/Fiv. Obecnie mieszka w Domu Tymczasowym, gdzie ma do towarzystwa 8 kotów w różnym wieku. Lubi ich towarzystwo. Uwielbia przytulać się do właściciela i prosić o smaczne przekąski. Nygus trafił do Stowarzyszenia po poważnym wypadku komunikacyjnym, w wyniku którego doznał lekkiego paraliżu tylnej części ciała. Ciężka praca weterynarzy i rehabilitacja pomogła stanąć mu na nogi. Jest dzisiaj w pełni sprawnym kotem.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad zwierzakiem. Osoby zainteresowane przygarnięciem Nygusa prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 601-355-428.

1

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst