Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Co zwiedzić na Mazowszu w trakcie wakacji?

Aktualności, Kultura, Pruszków

Nie trzeba wyjeżdżać w odległe zakątki Polski, aby cieszyć się w pełni wakacyjnym czasem. Mazowsze skrywa w sobie szereg fascynujących atrakcji turystycznych, dzięki którym można odpocząć w sprzyjających warunkach i poznać historię swojego regionu. Każdy może tu znaleźć wiele możliwości i okazji do zwiedzania i wypoczynku. Zachęcamy do rekreacji i dobrej zabawy w województwie mazowieckim, a w szczególności na terenie Powiatu Pruszkowskiego  – u nas nie można się nudzić!

Wakacyjny czas spędzony w rodzinnym mieście czy powiecie można zorganizować w sposób niezwykle atrakcyjny. Placówkami, które warto zwiedzić są m.in: Muzeum Dulag 121 i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Muzeum Motoryzacji i Techniki w PiastowieGaleria Figur Stalowych w Pruszkowie, Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni k. Podkowy Leśnej, Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach i wiele innych. Na miłośników plażowania i kąpielisk czeka Park Kultury i Wypoczynku Mazowsze w Pruszkowie.

Rozwojowi branży turystycznej na Mazowszu sprzyja dobra siatka połączeń, wysoki poziom usług hotelowych, gastronomicznych, komunikacyjnych oraz łatwy dostęp do wielu atrakcji ziemi mazowieckiej. Oferta turystyczna województwa jest bardzo bogata. Są to strony rodzinne wybitnych Polaków: Fryderyka Chopina (Żelazowa Wola),– Jana Kochanowskiego (Czarnolas), Kazimierza Pułaskiego (Warka) czy Aleksandra Świętochowskiego (Gołotczyzna). Przez Mazowsze można wędrować śladem wielkich bitew i wydarzeń historycznych lub szlakiem dworków i pałaców. Osoby zainteresowane tradycją urzekną takie miejsca jak Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Różnorodność krajobrazu oraz bogata historia i kultura regionu sprawiają, że można tu w ciekawy sposób spędzić nie tylko weekend, ale i cały urlop.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zachęca również do zwiedzania:

  • Ciechanowa i Ostrołęki (Północne Mazowsze),
  • Siedlec (Wschodnie Mazowsze),

  • Radomia (Południowe Mazowsze),

  • Żyrardowa i Płocka (Zachodnie Mazowsze).

Informacje szczegółowe o atrakcjach turystycznych znajdą Państwo na stronie Urzędu Marszałkowskiego: http://bit.ly/mazovia

 

Szablon do Urzędu Miasta

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst