Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Uwaga! Ostrzegamy przed wysokimi temperaturami!

Aktualności, Bezpieczeństwo, Pruszków

Szanowni Mieszkańcy! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością pojawienia się wysokich temperatur. Występowanie zjawiska jest przewidywane od poniedziałku, 10 czerwca od godz. 13:00 do środy, 12 czerwca do godz. 20:00. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C, zaś minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Przewiduje się możliwość przedłużenia występowania upałów do soboty, 15 czerwca. Bardzo prosimy o ostrożność! 

Przypominamy, że wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu objawiającym się zmęczeniem, silnymi bólami i zawrotami głowy. Niepokojące są również objawy takie, jak: nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Wysokie temperatury wpływają również na układ nerwowy człowieka. Mogą one powodować ospałość i zdenerwowanie. Wpływają również na poziom koncentracji i efektywność pracy. Uwaga! Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, ponieważ wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą grafiką ostrzegawczą oraz poradnikiem pt. „Jak przetrwać upał” przygotowanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: kliknij tutaj.

RCB_BEZP_UPALY_1-1-768x768

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst