Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Konferencja „Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem”

Aktualności, Bezpieczeństwo, Edukacja i sport, Pruszków

Konferencja zorganizowana 4 czerwca br. przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszkowie dotyczyła istotnych zagrożeń wynikających ze stosowania nowych substancji psychoaktywnych. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać prelekcji Radosława Grussa Kierownika Oddziału Promocji  Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, który jest biologiem i ekspertem w dziedzinie edukacji oraz profilaktyki uzależnień. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Jarosław Chmielewski Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego.

Konferencja składała się z dwóch części. Pierwsza z nich dedykowana była dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom MOPS i poradni psychologiczno-pedagogicznych, pielęgniarkom, pedagogom szkolnym oraz koordynatorom do spraw promocji zdrowia, jak i również funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej.

Gośćmi specjalnymi byli uczestnicy pilotażu mazowieckiego „Nowe Narkotyki”: Tomasz Białas Dyrektor Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jacek R. Łuczak Radca Głównego Inspektora Sanitarnego w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi, pracownicy WSSE w Warszawie oraz państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni z Legionowa, Radomia, Sochaczewa, Warszawy, Wyszkowa i Żyrardowa wraz z pracownikami.

Druga część spotkania była skierowana do młodzieży z klas VIII oraz III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie oraz Gimnazjum nr 1 w Pruszkowie. Przeprowadzony wykład przyczynił się do czynnego udziału młodzieży w dyskusji na temat uzależnień i szkodliwości stosowania substancji psychoaktywnych.

DSC_3839DSC_3837 DSC_3850 DSC_3859 DSC_3862 DSC_3863

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst