Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dofinansowanie na budowę nowej sygnalizacji świetlnej w Pruszkowie

Aktualności, Bezpieczeństwo, Kultura, Pruszków

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 78 050 zł na budowę nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dróg powiatowych – ulic Bolesława Prusa i Pogodnej w Pruszkowie wraz z przeprowadzeniem działań edukacyjno-profilaktycznych, które będą miały na celu wypracowanie prawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego na przejściach dla pieszych i w ich okolicach, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży, seniorów i kierowców. Całkowita wartość projektu wyniesie 220 324,90 zł. Powiat Pruszkowski otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, spośród 319 złożonych wniosków. Projekt będzie realizowany pod nazwą: „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców (etap II)” i jest jednym z siedmiu zwycięskich wniosków z terenu województwa mazowieckiego.

We wtorek, 21 maja podczas spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych przekazano Grzegorzowi Kamińskiemu Członkowi Zarządu Powiatu Pruszkowskiego promesę na dofinansowanie projektu, którego celem  jest poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Pruszkowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych.

***

Dofinansowanie projektów zaakceptowane przez Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” otrzymają 104 projekty zgłoszone przez wojewodów. Na szczeblu lokalnym będą realizowane przez samorządy, jak i również przez organizacje pozarządowe. To już trzecia edycja programu – wcześniej był on realizowany w latach 2007–2015 (I edycja) oraz w latach 2016 i 2017 (II edycja). Nakłady na program „Razem bezpieczniej” w latach 2018-2020 wyniosą ponad 19 mln zł. Jego głównym celem jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

DSC_359511

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst