Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Młodzież szkolna z Sękocina odwiedziła Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Aktualności, Edukacja i sport, Pruszków, Raszyn

Jak działa Urząd? Czy praca urzędnika jest trudna? Czym zajmuje się starostwo powiatowe? Takie pytania zadawali uczniowie z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Potockiego w Sękocinie odwiedzając siedzibę Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Zadaniem młodzieży szkolnej jest poznawanie rynku pracy, na który wkroczą za parę lat. Zajęcia szkolne związane z doradztwem zawodowym mogą być nieocenionym wsparciem przy wyborze przyszłego zawodu naszych gości.

Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od spotkania z Krzysztofem Rymuzą Starostą Pruszkowskim, który przedstawił młodzieży najważniejsze zadania urzędu oraz specyfikę i uwarunkowania Powiatu Pruszkowskiego. Michał Landowski Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego oprowadził młodych gości po Starostwie, ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Obsługi Mieszkańców. Wspólny czas zakończono prezentacją na temat Powiatu Pruszkowskiego oraz rozmową na temat planów edukacyjnych młodzieży, jak i warunków życia w naszym powiecie.

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunkom: pani Marcie Asman-Milczarek oraz pani Katarzynie Gaczyńskiej za miłe spotkanie. Życzymy wszelkiej pomyślności w następnym roku szkolnym oraz właściwych wyborów zawodowych w przyszłości.

DSC_3483 DSC_3499 DSC_3509 DSC_3514 DSC_3519 DSC_3523 DSC_3533 DSC_3536 DSC_3540 DSC_3544

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst