Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Jak się kochamy w domu?” – przedstawienie Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Aktualności, Kultura, Pruszków

Zapraszamy Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na przedpremierowy pokaz produkcji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pt. „Jak się kochamy w domu?“, który odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 19:00. Na spektakl w reżyserii Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej zapraszają: Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Iwona Wujastyk Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego oraz gospodarze wydarzenia – Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Jedna kamienica, trzy historie o nas. Trzy historie o poczuciu samotności i potrzebie bliskości – dwóch biegunach, które na przemian przyciągają się i odpychają. Trochę śmiesznie, trochę dramatycznie – jak w życiu.

Sztuka to debiut dramaturgiczny Klaudii Paź, młodej pisarki, która obecnie kończy scenariopisarstwo w AMA Film Academy w Krakowie. Komediodramat składa się z trzech jednoaktówek: „Jak się kochamy w domu“, „5 dni z nim“ i „Samotni“, które układają się w wielobarwny i wieloznaczny obraz życia współczesnych ludzi. „Sztuka Klaudii Paź jest na wskroś współczesna, inteligentna i dowcipna. Akcja toczy się wartko, elementy komediowe zgrabnie przeplatają się z fragmentami poważniejszymi, czy nawet momentami dramatycznymi. Całości dopełniają piosenki do tekstów Kamila Banasiaka, wspaniale skomponowane przez Urszulę Borkowską” – mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, reżyser przedstawienia.

W spektaklu zagrają wyjątkowi aktorzy: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Kurzak, Lidia Sadowa, Adrian Brząkała, Robert Kudelski oraz Marcin Kwaśny.

Na drugim piętrze kamienicy, która staje się metaforą związku, niewinne z pozoru zdarzenie popycha kobietę i mężczyznę w spiralę ciętych ripost i złośliwych docinków, aż na skraj kryzysu. Na trzecim piętrze natomiast, podczas imprezy urodzinowej, niespodziewanie odżywają uczucia małżonków. Pardon. Rozwodników. A w kawiarni na parterze dwoje nieznajomych zasiada do tego samego stolika. Przypadek? Co z tego będzie?!

Przekonajcie się…

Premiera przedstawienia odbędzie się jesienią tego roku w Warszawie.

Wstęp na spektakl jest wolny, lecz jeśli chcą Państwo zapewnić sobie gwarantowane wejście na wydarzenie, to zachęcamy do odebrania wejściówek, które będą dostępne od poniedziałku, 29 kwietnia od godz. 13:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30, pok. nr 403 (piętro IV, wejście C). Uwaga! Informujemy, że nie wydajemy wejściówek przed podaną datą i godziną oraz nie prowadzimy rezerwacji telefonicznych. Osoby, które przybędą na wydarzenie bez wejściówek, zostaną wpuszczone na salę widowiskową tylko w przypadku dostępnych wolnych miejsc, dopiero po zajęciu ich przez osoby posiadające wejściówki.

Liczba miejsc jest ograniczona.  

Jak się kochamy w domu

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst