Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu”

Aktualności, Kultura, Pruszków

W imieniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” zapraszamy Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, placówki edukacyjne, terapeutyczne oraz pomocowe, a także poradnie i domy kultury do wzięcia udziału w „Niebieskim Pruszkowskim Spacerze dla Autyzmu”, organizowanym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wydarzenie zaplanowano na wtorek, 2 kwietnia. Impreza ta jest kontynuacją wieloletniej tradycji spacerów, którą w Pruszkowie rozpoczęła osiem lat temu Szkoła „Przylądek”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 11:00 przy Starostwie Powiatowym w Pruszkowie – na terenie parku Kościuszki przy Alei Niepodległości. O godz. 11:30 uczestnicy spaceru przejdą ulicami: Niecałą i Bolesława Prusa.

Spacer zakończy się na terenie parkingu przyległego do Centrum Kultury i Sportu przy ul. Bohaterów Warszawy 4, gdzie planowane jest ustanowienie rekordu Polski na największy wzór niebieskiego serca dla autyzmu, ułożonego z ludzi. Zakończenie wydarzenia szacowane jest na godz. 14:00. Przewidywana liczba uczestników to ok. 600 – 800 osób.

Prosimy, żeby uczestnicy marszu byli ubrani w niebieskie koszulki, ponieważ kolor niebieski symbolizuje wsparcie dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

„Niebieski Spacer dla Autyzmu” organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie, Urzędem Miasta Pruszkowa oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Wydarzenie poprowadzi Klaudia Carlos – dziennikarka i prezenterka TVP, zaangażowana w działania na rzecz Fundacji Lepszy Start, wspierającej szkołę dla dzieci z autyzmem w Pruszkowie. Zapraszamy!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W Polsce liczbę osób z autyzmem szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy – zaburzenie występuje u jednego na sto dzieci. 2 kwietnia najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie zostają podświetlane na niebiesko, aby przypomnieć o tym wyjątkowym dniu. 

0001 (2)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst