Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Aktualności, Bezpieczeństwo, Pruszków

W związku z organizowaną akcją dotyczącą obchodów Dnia Ofiar Przestępstw i Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informujemy, że od 18 do 24 lutego Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie przy ul. Stalowej 33 będą udzielali bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem w godzinach od 9:00 do 15:00.

Celem akcji jest udzielenie bezpłatnej pomocy i wsparcia osobom, które doznają krzywdy lub są świadkami takiego przestępstwa. W tych dniach pokrzywdzeni przestępstwami mogą na terenie całego kraju skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez prawników, psychologów oraz pedagogów w ośrodkach zajmujących się pomocą tym osobom. Lista wszystkich ośrodków znajduje się na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Warto nadmienić, że na terenie Powiatu Pruszkowskiego działa w Piastowie Zespół Ośrodków Wsparcia. Jest to instytucja zapewniająca różne nieodpłatne formy wsparcia oraz specjalistyczną pomoc. Prowadzona w placówce praca skupia się na zapewnieniu schronienia osobom doświadczającym przemocy w rodzinie lub znajdującym się w trudnej sytuacji kryzysowej, a także na podejmowaniu działań pomocowych dla mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego. Do Ośrodka przyjmowane są osoby bez skierowania i bez względu na dochód.

Dane teleadresowe Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie:
05-820 Piastów
ul. Ks. J. Popiełuszki 24
(wejście od ulicy Orzeszkowej)

e-mail: kontakt@zowpiastow.pl
tel: (022) 753-45-56
www.zowpiastow.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst