Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiat Pruszkowski wspiera Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Aktualności, Pruszków

W poniedziałek 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dwa dni później – w środę 4 kwietnia o godz. 10:00 sprzed Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (ul. Drzymały 30) wyruszy Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Lepszy Start i Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek”, wspierane przez Powiat Pruszkowski.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W Polsce liczbę osób z autyzmem szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy – zaburzenie występuje u jednego na sto dzieci. 2 kwietnia najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie zostają podświetlane na niebiesko, by przypomnieć o tym wyjątkowym dniu.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Fundacja Lepszy Start oraz Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek” serdecznie zapraszają na wydarzenia:

  • Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu – coroczny marsz dzieci z autyzmem oraz Przyjaciół Przylądka ulicami Pruszkowa. Marsz wspiera Powiat Pruszkowski – każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy gadżet. Start: 4 kwietnia, godz. 10:00, Starostwo Powiatowe w Pruszkowie (ul. Drzymały 30),
  • Autyści pływają – I Pruszkowskie Zawody Pływackie dla uczniów z autyzmem z Powiatu Pruszkowskiego: 5 kwietnia, godz. 10:00. Organizatorzy: Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek” oraz Miejska Kryta Pływalnia KAPRY w Pruszkowie. Imprezę będą wspierać uczniowie LO im. Kościuszki w Pruszkowie.
  • Na Niebiesko dla Przylądka – Internetowa Niebieska Akcja na profilu facebook Szkoły Przylądek.
  • Nie taki autyzm straszny… – wykład i warsztaty wprowadzające w zagadnienie autyzmu dla uczniów LO im. Kościuszki w Pruszkowie: 27 marca, godz. 14:30.
  • Bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem – wtorki i czwartki o godz. 14:30 w siedzibie Szkoły dla dzieci z autyzmem „Przylądek” (Pruszków, ul. Staszica 1). Zgłoszenia pod nr 22 720 11 24.

balony-1024x590

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst