Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Płatne Strefy Parkowania w Pruszkowie? Mieszkańcy mają głos!

Aktualności, Pruszków, Samorząd

Temat stref płatnego parkowania systematycznie powraca w debacie publicznej jako jedno z rozwiązań dla braku miejsc postojowych w centrum Pruszkowa. Przed podjęciem tak ważnej decyzji w naszej ocenie konieczne jest zapytanie o zdanie na ten temat samych zainteresowanych – mieszkańców. Dlatego Powiat Pruszkowski wraz z Fundacją UPstarter zaprasza do wypełniania ankiet dotyczących tego pomysłu. Chcemy i mamy nadzieję poznać opinie mieszkańców, a następnie wspólnie poszukać najkorzystniejszego dla wszystkich rozwiązania podczas otwartego spotkania.

Powiat Pruszkowski jako zarządca ulic, których strefa parkowania miałaby dotyczyć, przed podjęciem decyzji chce poznać opinie mieszkańców na ten temat. Nie tylko Pruszkowa, ale i całego powiatu m.in.
z uwagi na fakt, że wielu spośród nich np. pracując w Pruszkowie mieszka w innych gminach naszego powiatu. Pomaga nam w tym Fundacja UPstarter, która przygotowała i realizuje ankiety, do których wypełniania gorąco zachęcamy.

Ankiety można wypełnić na kilka sposobów:

  1. Poprzez link dostępny na stronie Powiatu Pruszkowskiego widoczny na stronie głównej
  2. Poprzez bezpośredni link do ankiety: www.bit.ly/AnkietaPowiatPruszkow – zapraszamy również
    do jego kopiowania i dzielenia się ze znajomymi np. poprzez media społecznościowe
  3. Bezpośrednio w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (ul. Drzymały 30), gdzie na obu salach obsługi mieszkańców dostępne są wydrukowane formularze i urny do których można wrzucić wypełnioną ankietę
  4. Na ulicach Pruszkowa, gdzie pojawią się ankieterzy Fundacji UPstarter

Ankiety zbierane będą od 6 do 27 października 2017. W przypadku dużego zainteresowania termin ten może zostać również wydłużony.

Zbieranie opinii w ankietach to tylko pierwszy krok – kolejnym będzie ich weryfikacja, a następnie warsztaty zorganizowane w siedzibie Starostwa. W ich trakcie przedstawione zostaną wyniki, a zaproszeni eksperci, przedstawiciele urzędów i organizacji pozarządowych będą wspólnie je omawiać i szukać jak najlepszych rozwiązań dla miasta. Kolejnym krokiem będzie zorganizowanie otwartego spotkania z mieszkańcami, podczas którego zostaną zaprezentowane zarówno wyniki ankiet, jak i efekty przeprowadzonych warsztatów. Już teraz zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców zarówno do wypełniania ankiet, jak i późniejszego udziału w dyskusji podczas otwartego spotkania.

Foto: unsplash.com

Foto: unsplash.com

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst