Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Uwaga! Obniżone ciśnienie lub brak wody w Powiecie Pruszkowskim od 6 do 7 sierpnia

Aktualności, Gospodarka i inwestycje, Michałowice, Piastów, Pruszków

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie informuje, że w związku z montażem opomiarowania sieci wodociągowej zasilającej obszar Pasma Pruszkowskiego, od wtorku, 6 sierpnia br., od godz. 9:00 do środy, 7 sierpnia br., do godz. 22:00 nastąpi spadek ciśnienia wody lub jej całkowity brak na terenie trzech gmin Powiatu Pruszkowskiego: Pruszkowa, Piastowa i Michałowic. 

MPWiK będzie na bieżąco informować o postępach prac za pośrednictwem strony www.mpwik.com.pl oraz profilu społecznościowego Spółki (Facebook.com/WodadlaWarszawy).

Beczkowozy, zasilanie zastępcze i dystrybucja woreczków z wodą

Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które wystąpią w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach jej niezbędnych zapasów. W trosce o Państwa komfort, Spółka zapewni wodę w woreczkach, która będzie dystrybuowana przez Straż Miejską na terenie Pruszkowa. Osoby zainteresowane możliwością skorzystania z takiej formy zaopatrzenia w wodę są proszone o kontakt z Urzędem Miasta Pruszkowa (tel. 22 735 88 88).

W momencie wyłączenia magistrali, na terenie Powiatu Pruszkowskiego zostaną uruchomione awaryjne ujęcia wody oraz beczkowozy:

Pruszków

  • ul. Emancypantek, róg Lalki
  • ul. Plantowa, róg Zgody
  • ul. Antka, róg Placówki
  • ul. Sienkiewicza 1D
  • ul. Bolesława Prusa 35

Piastów

  • ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
  • ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice

  • ul. Szkolna 15 (przy szkole)
  • ul. Mickiewicza, pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

 

Poprawa niezawodności pracy sieci wodociągowej

Prace na sieci wodociągowej są prowadzone po to, aby zapewnić Państwu niezakłócone dostawy wysokiej jakości wody pod odpowiednim ciśnieniem. Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz (szybciej niż dotychczas) lokalizować wycieki i awarie. Dane z systemu monitoringu posłużą także do sterowania pracą sieci wodociągowej, m.in. w czasie awarii czy prowadzonych przez MPWiK prac modernizacyjnych.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst