Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Doświetlenie przejść dla pieszych w gminach: Michałowice i Piastów

Aktualności, Bezpieczeństwo, Gospodarka i inwestycje, Michałowice, Piastów

Do końca czerwca 2019 roku, na terenie Michałowic oraz Piastowa zostaną doświetlone trzy przejścia dla pieszych, które wymagają poprawy bezpieczeństwa. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podpisał umowę z cieszyńską firmą ECO ENERGY POLAND.

Istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań pełni oświetlenie uliczne. To właśnie od zastosowanego rodzaju oświetlenia, jego natężenia oraz zakresu oświetlanego obszaru zależy możliwość wczesnego dostrzeżenia pieszych, lub rowerzystów.

Elementy odblaskowe nie zawsze są wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa przechodniów. Zarówno piesi, jak i kierowcy podkreślają, że przejścia dla pieszych są w wielu przypadkach słabo widoczne. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego zadecydowano, że słupy z oświetleniem poprawiające widoczność pojawią się w trzech lokalizacjach:

  1. Gmina Michałowice – droga powiatowa nr 3113W ul. Jesionowa w Michałowicach przy sklepie NETTO,
  2. Gmina Michałowice – droga powiatowa nr 3115W ul. Komorowska przy skrzyżowaniu z ul. Marii Konopnickiej w Pęcicach Małych,
  3. Gmina Piastów – droga powiatowa nr 3131W ul. Warszawska przy skrzyżowaniu z ul. St. Noakowskiego w Piastowie.

Oprócz opracowania kompletnej dokumentacji projektowej zostaną wykonane przez firmę roboty związane z budową doświetlenia przejść dla pieszych oraz prace związane z przebudową przejść i odtworzeniem konstrukcji nawierzchni. W związku z wykonywanymi przedsięwzięciami zostaną wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu. Do obowiązków wykonawcy będzie należeć również podłączenie do sieci oświetlenia ulicznego.

Koszt inwestycji wyniesie 97 170,00 zł. Prace zostaną zakończone do 30 czerwca 2019 roku.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst