Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Aleja Marii Dąbrowskiej – pokonkursowa wystawa prac

Aktualności, Michałowice

W czwartek 14 grudnia o godzinie 17:30 zapraszamy do siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie (Al. Marii Dąbrowskiej 12/20) na otwarcie wystawy prac nagrodzonych w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem konkursu było stworzenie koncepcji zagospodarowania Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Pokonkursowa wystawa prac będzie eksponowana przy głównym wejściu do Szkoły Podstawowej przez tydzień.

Przypominamy, że zwycięzcą konkursu jest kielecka pracownia Jakub Heciak Architekci. Nagrodzona praca spełniała kluczowe założenie Organizatora konkursu, jakim było uwzględnienie potrzeb mieszkańców Komorowa, konsultowanych jeszcze przed posiedzeniami Sądu Konkursowego. Na wystawie będzie można także obejrzeć projekt pracowni Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe z Katowic, który otrzymał nagrodę II stopnia.

Inicjatorem konkursu na zagospodarowanie Alei Marii Dąbrowskiej był Powiat Pruszkowski, a nagrody przekazał Urząd Gminy Michałowice. Przed posiedzeniami Sądu Konkursowego złożonego z sędziów Stowarzyszenia Architektów Polskich zostały przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami i społecznikami Komorowa. Razem z architektami spotykali się oni kilkukrotnie w siedzibie Starostwa, wspólne pracując nad koncepcją działań wobec pomnika przyrody jakim jest Aleja. Autor zwycięskiego projektu zachował w nim pierwotny charakter tego miejsca, a jego praca będzie teraz wytyczała kierunek inwestycji.

Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś po zakończeniu konkursu podkreślał, że przyszły kształt Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie to praca szerokiego grona osób: „Serdecznie dziękuję mieszkańcom Komorowa, którzy brali udział w szeregu konsultacji społecznych, przedstawicielom organizacji pozarządowych, architektom i pracownikom Urzędu Gminy Michałowice i Starostwa. To ważne, aby tematy ważne dla mieszkańców były opracowywane wspólnie. Teraz przed nami pozostaje realizacja projektu. Oby jak najszybciej”.

Wystawę będzie można zobaczyć 14 grudnia o godzinie 17:30 i codziennie w dni robocze do 21 grudnia w godzinach 8:00-18:00.

I nagroda_1

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst