Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rusza konkurs SARP na koncepcję zagospodarowania Alei Marii Dąbrowskiej

Gospodarka i inwestycje, Michałowice, Miejscowość, Środowisko

Startuje konkurs organizowany przez SARP na koncepcję architektoniczną Aleii Marii Dąbrowskiej w Komorowie. To drugi z trzech etapów, który wyłoni najlepszy projekt zagospodarowania znanego pomnika przyrody.

Efektem współpracy pomiędzy mieszkańcami, przedstawicielami Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Rady Powiatu Pruszkowskiego, Urzędu Gminy Michałowice i pracowników Starostwa Powiatowego było podpisanie 13 czerwca 2017 roku umowy z SARP na przeprowadzenie jednoetapowego konkursu, który wyłoni najlepsze pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym, rozwiązanie na zagospodarowanie al. Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Rozpoczynamy drugi etap, w którym SARP ogłasza start konkursu. Jego wyniki poznamy 15 listopada. W etapie trzecim nastąpi ogłoszenie wyników konkursu. Wtedy też przyznane zostaną trzy nagrody i dwa wyróżnienia w łącznej kwocie 63 000 zł brutto, w tym:

  • na I nagrodę – 25 000 zł brutto;
  • na II nagrodę – 18 000 zł brutto;
  • na III nagrodę – 10 000 zł brutto;

Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie to doskonale znany mieszkańcom Powiatu fragment Komorowa. Wchodzi ona w skład obszaru urbanistycznego objętego ochroną, a w jej bezpośrednim otoczeniu znajdują się pomnik przyrody – aleja drzew, obszar urbanistyczny „Strzecha Polska” i Osiedle Miasto Ogród Komorów.

Szczegółowe informacje na temat konkursy:
SARP Warszawa

Link do ogłoszenia na stronie BIP:
BIP Powiatu Pruszkowskiego

Logo-Plakat-aleja-M-Dabrowskiej

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst