Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Krakowskie Salony Poezji w Powiecie Pruszkowskim

Kultura

Z inicjatywy Anny Dymnej, w styczniu 2002 roku, swoją działalność rozpoczęły spotkania w ramach Krakowskiego Salony Poezji, podczas których znani i lubiani artyści sceny polskiej recytują ulubione wiersze. Słowom towarzyszy
muzyka wykonywana na żywo.

Salony szybko stały się cenionym wydarzeniem kulturalnym, a ich sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Formuła ta znalazła uznanie w wielu miastach całej Polski. Salony powstały między innymi w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu, Lublinie, Czechowicach-Dziedzicach, Gliwicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Andrychowie, Świdnicy. Popularność zdobyły również za granicą. Organizowane były w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu.

Pierwszy Salon Poezji w Powiecie Pruszkowskim odbył się w 2007 roku z inicjatywy Stowarzyszenia K40, a patronatem honorowym objęła go Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski. Od tego czasu Salony K40 odbywały się cyklicznie, najpierw w Pęcicach, następnie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, żeby w 2011 roku znaleźć kolejne miejsce, w uroczym pałacyku w Parku im. T. Kościuszki w Pruszkowie, w którym swoją siedzibę ma Młodzieżowy
Dom Kultury.

11 września o godz.12.00, pierwszy salon w Pruszkowie, osobiście zainaugurowała Ewa Telega Prezes Stowarzyszenia K 40. Słowo wstępne o idei salonów wygłosiła Anna Dymna. Elżbietę Smolińską Starostę Pruszkowskiego reprezentowała Wicestarosta Agnieszka Kuźmińska. Anna Dymna i Wojciech Malajkat w programie „Jestem, bo jesteś” przeczytali poezję ks. Jana Twardowskiego. Na gitarach towarzyszyli im Adam Świtała i Maciej Regulski.

Salę widowiskową Młodzieżowego Domu Kultury szczelnie wypełnili Mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego. Okazało się, że istnieje ogromna liczba miłośników poezji, dla których taki rodzaj żywego z nią kontaktu, to prawdziwe przeżycie. Wstęp na Salony Poezji jest bezpłatny, dzięki temu wiele osób może uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Na kolejny Krakowski Salony Poezji w Powiecie Pruszkowskim zapraszamy już za miesiąc.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst