Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dzień Weterana na Mazowszu

Kultura

23 września w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie odbyły się obchody Dnia Weterana.

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego w swoim przemówieniu oddał hołd przedstawicielom środowiska kombatantów wszystkich frontów II wojny światowej. Marszałek podkreślił, że w naszym województwie mieszka około 40 tysięcy kombatantów, inwalidów i ofiar wojennych represji. Zaznaczył również, że młode pokolenia powinny kultywować pamięć o wydarzeniach z lat wojny i ich bohaterach.

W uroczystościach związanych z Dniem Weterana role gości honorowych pełnili Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Instytutu Pamięci Narodowej. W spotkaniu uczestniczyło blisko 200 przedstawicieli stowarzyszeń kombatantów i osób represjonowanych, w tym Mazowieckiej Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz działających na Mazowszu Porozumień, Klubów i Powiatowych Rad Kombatantów. Obecni byli również przedstawiciele starostów powiatowych i prezydentów miast na prawach powiatu oraz dyrektorzy szpitali, które biorą udział w programie Szpitale Przyjazne Kombatantom.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst