Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Inauguracja akcji "Przystanek PaT"

Kultura

W Sali widowiskowej Centrum Kultury Europejskiej „Matecznik” Mazowsze w Karolinie rozpoczęła się piąta ogólnopolska akcja Przystanku „Profilaktyka a Ty”.

W ramach akcji młodzież uczestniczy w warsztatach twórczych i zajęciach artystycznych prowadzonych przez wybitnych fachowców: muzyków, reżyserów, choreografów, których zadaniem jest uświadomienie rówieśników o zagrożeniach kryminalnych i szkodliwości zażywania narkotyków. Spektakle i pokazy w wykonaniu kolegów odnoszą o wiele większy skutek niż tradycyjne formy odczytów czy szkolnych pogadanek. W czasie pięciu lat trwania akcji uczestniczyło w niej kilka tysięcy młodych ludzi, a impreza zyskała już status międzynarodowy. W bieżącej edycji oprócz gości z terenu całego kraju biorą udział grupy z Niemiec i Ukrainy.

Środową inauguracyjną galę otwarcia Piątego Przystanku uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, urzędu Prezydenta Warszawy, przedstawiciele samorządów lokalnych, a w roli gospodarzy i współorganizatorów– Elżbieta Smolińska Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Ryszard Grąbkowski i Bogusław Kołodziejczyk dyrektorzy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze.

Sala widowiskowa „Matecznika” z trudem pomieściła ponad tysiąc niezwykle żywiołowo i spontanicznie reagujących uczestników imprezy, oklaskujących występy swoich koleżanek i kolegów. Prawdziwy aplauz młodej widowni zyskał występ jednej z najmłodszych uczestniczek Przystanku jedenastoletniej Pauliny Grabowskiej, z miejscowości Grunwald, niedawnej bohaterki programu telewizyjnego, w którym zwierzyła się reporterom TVN, że jej największym marzeniem jest występ na prawdziwej scenie. Dzięki „Przystankowi” marzenie jej życia zostało urzeczywistnione.

W czasie trzydniowego spotkania przyjaciół młodzież weźmie udział w dziesiątkach warsztatów, zajęć, spektakli, spotkań i akcji twórczych. W piątek będziemy ich gościć w Pruszkowie, gdzie uczestniczyć będą w uroczystości odsłonięcia obelisku ku czci pruszkowskich policjantów zamordowanych w obozach Katynia i Ostaszkowa. Finał tegorocznego Przystanku odbędzie się w sobotę, podczas obchodów Święta Policji w Warszawie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst