Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Koncert kolęd

Kultura

Kolędy, wraz z innymi tradycjami świątecznymi, tworzą niezwykłą całość, wzruszają, przywołując wspomnienia z dzieciństwa i rodzinnego domu. Dlatego od kilku lat w okresie bożonarodzeniowym, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, zaprasza wspaniałych artystów sceny polskiej, którzy słyną z ich mistrzowskich wykonań.

W tym roku mieszkańcy Powiatu mogli wysłuchać dwóch koncertów we wspaniałym wykonaniu znanego na całym świecie Zespołu „Mazowsze” oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Magia okresu bożonarodzeniowego sprawiła, że 5 stycznia, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, w którym wystąpiło „Mazowsze”, był wypełniony do ostatniego miejsca. Przez godzinę artyści wykonywali najbardziej znane i lubiane kolędy polskie, m.in. „Bóg się rodzi” i „Wśród nocnej ciszy”. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski podziękowała artystom za stworzenie tak wspaniałej atmosfery. Pokreśliła ostatnie, międzynarodowe sukcesy Zespołu, informując zebranych, że w 2013 r. „Mazowsze” miało zaszczyt zaśpiewać podczas pasterki w Watykanie celebrowanej przez Papieża Franciszka.

Kolejny wspaniały koncert odbył się 6 stycznia w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Mury kościoła słyszały już niejeden koncert. Jednak ten, który miał miejsce w Święto Trzech Króli był wydarzeniem, na które warto było czekać cały rok. W koncercie kolęd mieszkańcy Powiatu mogli podziwiać kunszt artystyczny solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy takie jak:, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz bardziej „ludowe”, m.in. „Oj, maluśki, maluśki”. Za ich mistrzowskie wykonania artyści zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst