Koncert kolęd

Kultura

Kolędy, wraz z innymi tradycjami świątecznymi, tworzą niezwykłą całość, wzruszają, przywołując wspomnienia z dzieciństwa i rodzinnego domu. Dlatego od kilku lat w okresie bożonarodzeniowym, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, zaprasza wspaniałych artystów sceny polskiej, którzy słyną z ich mistrzowskich wykonań.

W tym roku mieszkańcy Powiatu mogli wysłuchać dwóch koncertów we wspaniałym wykonaniu znanego na całym świecie Zespołu „Mazowsze” oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Magia okresu bożonarodzeniowego sprawiła, że 5 stycznia, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, w którym wystąpiło „Mazowsze”, był wypełniony do ostatniego miejsca. Przez godzinę artyści wykonywali najbardziej znane i lubiane kolędy polskie, m.in. „Bóg się rodzi” i „Wśród nocnej ciszy”. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski podziękowała artystom za stworzenie tak wspaniałej atmosfery. Pokreśliła ostatnie, międzynarodowe sukcesy Zespołu, informując zebranych, że w 2013 r. „Mazowsze” miało zaszczyt zaśpiewać podczas pasterki w Watykanie celebrowanej przez Papieża Franciszka.

Kolejny wspaniały koncert odbył się 6 stycznia w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Mury kościoła słyszały już niejeden koncert. Jednak ten, który miał miejsce w Święto Trzech Króli był wydarzeniem, na które warto było czekać cały rok. W koncercie kolęd mieszkańcy Powiatu mogli podziwiać kunszt artystyczny solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy takie jak:, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz bardziej „ludowe”, m.in. „Oj, maluśki, maluśki”. Za ich mistrzowskie wykonania artyści zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content