Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora w Powiecie Pruszkowskim

Kultura

Seniorzy oraz członkowie organizacji pozarządowych spotkali się 6 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu pani Teresy Kramarskiej i spędzić w miłej i uroczystej atmosferze wieczór przygotowany przez Harcerzy Hufca Pruszków.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, która życzyła Seniorom zdrowia, uśmiechu, na co dzień oraz radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie Starosta podziękowała organizatorom za wspaniałe przygotowanie imprezy, a przede wszystkim pani Irenie Horban Prezesowi Pruszkowskiego Towarzystwa Kulturalno Naukowego, za integrację środowiska Seniorów i młodzieży z terenu naszego powiatu oraz za doskonałą współpracę z Powiatem Pruszkowskim. Spotkanie urozmaiciły również występy Seniorów. Własne wiersze recytowały pani Barbara Kępka i pani Elżbieta Madej, która na zakończenie uroczystości podarowała młodzieży i artystom tomik swoich pięknych wierszy. Piosenkę „Pierwszy siwy włos” z repertuaru Mieczysława Fogga zaśpiewał pan Marian Osmolak. Spotkania przygotowywane przez młodzież stały się w Powiecie Pruszkowskim już tradycją, która jest wynikiem podejmowanych przez Powiat działań w zakresie integracji międzypokoleniowej.

Uroczystość „Dzień Seniora” zorganizowano w ramach Programu współpracy Powiatu Pruszkowskiego z Organizacjami Pozarządowymi.

Alicja Szpigiel
Doradca Starosty ds. Organizacji Pozarządowych

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst