Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Święto Niepodległości – fotorelacja

Kultura

Wspaniała pogoda była sprzymierzeńcem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim. Mieszkańcy powiatu, jak co roku, tłumnie przybyli na uroczystości organizowane przez Starostę Elżbietę Smolińską udowadniając swój szacunek dla pamięci historycznej.

Obchody 95. rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Zgodnie z programem ok. godz. 15.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej w Pruszkowie złożono wiązanki i wieńce. Wśród delegacji byli przedstawiciele parlamentu, powiatowych i gminnych władz samorządowych, organizacji kombatanckich, jednostek organizacyjnych Powiatu, a także nauczyciele i młodzież szkolna.

Następnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie mieszkańcy spotkali się z Janem Nowickim, Adamem Ferency i Agnieszką Wosińską w Patriotycznym Salonie Poezji, którzy przeczytali poezję patriotyczną. Licznie zgromadzeni widzowie mogli także, wspólnie z parą wspaniałych śpiewaków operowych, zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne. Po salonie sceną MDKu i sercami mieszkańców Pruszkowa zawładnął Michał Bajor. Ten wspaniały i charyzmatyczny artysta – mieszkaniec naszego Powiatu – zaczarował wszystkich swoimi interpretacjami najpiękniejszych piosenek autorstwa m.in. Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierz Korcza.
Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski dziękuje wszystkim mieszkańcom Powiatu Pruszkowskiego za udział i godne upamiętnienie 95. rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z obchodów.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst