Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zuchy z wizytą u Starosty

Kultura

Niecodzienne spotkanie miało miejsce we wtorek 20 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Drzymały. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski gościła kilkudziesięcioosobową grupę zuchów z 82 GZ „Leśna Gromada” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie.

Spotkanie odbyło się w specjalnie przygotowanej, reprezentacyjnej nowej sali konferencyjnej, w której odbywają się sesje Rady Powiatu Pruszkowskiego. Tym razem miejsca powiatowych radnych zajęli najmłodsi mieszkańcy Powiatu.

Co to jest samorząd, gmina i powiat? Jakie są zadania powiatu? Czym zajmuje się starosta? Czy łatwo kierować powiatem? W jaki sposób zapadają ważne dla mieszkańców decyzje? Jakie będą najważniejsze nowe inwestycje na terenie powiatu? Skąd biorą się środki na remonty dróg? Która ulica będzie przebudowywana w pierwszej kolejności? Czy trudna jest funkcja starosty, czy starosta lubi swoją pracę i czy będzie kandydować w najbliższych wyborach? – takie i podobne pytania padały z ust zuchów. Na wszystkie Starosta musiała znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź. Dyskusja przebiegała w atmosferze o wiele spokojniejszej niż ta, do której przywykliśmy obserwując sesje z udziałem dorosłych radnych. W drugiej części spotkania, Starosta oprowadziła zuchy po nowym gmachu starostwa, pokazując dzieciom, w jaki sposób mieszkańcy będą w nim załatwiać swoje sprawy urzędowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się gabinet Starosty oraz sala obsługi interesantów i tzw. kolejkomaty wydające numerki do właściwych okienek, w których dyżurują reprezentanci poszczególnych wydziałów starostwa. Zuch rekordzista zaliczył komplet okienek, a w każdym z nich zapytał o to, jakimi konkretnie sprawami Wydział się zajmuje. Na koniec wizyty sympatyczni goście otrzymali na pamiątkę drobne upominki w postaci promocyjnych gadżetów powiatu oraz zapewnienie Starosty o gotowości zorganizowania przez nią następnych spotkań.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst