Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowa Kaplica w Szpitalu na Wrzesinie

Kultura

10 lutego Powiat Pruszkowski gościł Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, podczas której poświęcono, tak długo oczekiwaną, kaplicę w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie.

Od wczoraj wszyscy mogą oddawać się modlitwie i wyciszeniu w miejscu, którego lokalizacja jak i wystrój pozwalają na skupienie. Obecność Księdza Arcybiskupa nie była przypadkowa. Jego Ekscelencja jest z wykształcenia lekarzem i osobą, która w sposób szczególny związana jest z Pruszkowem, w którym spędził część swojego życia, m.in. ukończył liceum im. Tomasza Zana, z którego środowiskiem cały czas utrzymuje stały kontakt. O swoim przywiązaniu do miasta i ludzi w nim mieszkających wspominał, także w homilii wygłoszonej w trakcie mszy świętej.

Arcybiskup Hoser na zakończenie kazania zwrócił się do lekarzy, personelu szpitala i osób odwiedzających chorych, o to żeby zawsze pamiętali, że każdy pacjent jest przede wszystkim człowiekiem, który potrzebuje oprócz diagnozy i leczenia, przede wszystkim uwagi, zrozumienia i wsparcia w chorobie. Arcybiskup wyraził nadzieję, że nowa kaplica będzie miejscem, gdzie zarówno pacjenci, jak i pracownicy będą mogli wyciszyć się i odnaleźć siły do pracy i dalszej walki z chorobą.

W akcie poświęcenia i uroczystej mszy świętej udział wzięli: pacjenci, personel medyczny szpitala, licznie zgromadzeni mieszkańcy Pruszkowa oraz przedstawiciele duchowieństwa z terenu Powiatu Pruszkowskiego na czele z ks. Marianem Mikołajczakiem Proboszczem Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, Urszula Wojciechowska Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego, Zdzisław Sipiera i Grzegorz Jastrzębski Radni Powiatu Pruszkowskiego, oraz Mieczysław Brągoszewski Dyrektor Szpitala.

Starosta dziękując na zakończenie Mszy Arcybiskupowi, powiedziała: „Cieszę się że udało się wygospodarować wspólnie z Dyrektorem Brągoszewskim, tak istotne dla chorych i personelu medycznego miejsce na modlitwę”.
Po uroczystościach ksiądz Arcybiskup znalazł czas na zwiedzenie szpitala i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego oraz krótkie spotkanie z pacjentami.

Kaplica została sfinansowana przez Powiat Pruszkowski.

Zapraszamy do galerii foto.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst