Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Starosta Pruszkowski wyróżniona Medalem "Pro Memoria"

Kultura

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski została uhonorowana medalem „Pro Memoria”, przyznawanym za podjęty trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległą Polskę podczas II wojny światowej oraz po jej zakończeniu.

W ostatni wtorek, 27 listopada, na XXI Sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego medal wręczył Staroście Minister Jan Ciechanowski Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. O jego przyznanie wystąpili członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – VI Rejon „Helenów” VII Obwód Obroża Koło nr 6 w Pruszkowie, w uzasadnieniu swojego wystąpienia podkreślając zasługi Starosty na rzecz utworzenia Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie oraz szczególnie aktywną współpracę ze środowiskiem kombatanckim.

Medal „Pro Memoria” to polskie odznaczenie cywilne, które zostało ustanowione w 60. rocznicę zakończenia II wojny światowej przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Prawnie zarejestrowane 25 stycznia 2005 roku, w celu uhonorowania osób fizycznych i prawnych „za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu”.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst