Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiat Pruszkowski nagrodzony srebrną statuetką "Orła Mazowieckiego Samorządu" w konkursie Mazowiecki Powiat Roku 2012

Kultura

17 listopada w Warszawie, Powiat Pruszkowski został nagrodzony srebrną statuetką „Orła Mazowieckiego Samorządu” w konkursie organizowanym przez EUROPA 2000 Consulting. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Pruszkowskiego nagrodę odebrała Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu. Wyróżnienie przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć powiatu. W uzasadnieniu dla tak zaszczytnego wyróżnienia Członkowie Kapituły podkreślili działania realizowane na polu inwestycyjnym, które obejmowały wiele obszarów takich jak inwestycje drogowe, edukacja, kultura i polityka społeczna. Konkurs ma na celu promowanie powiatów i gmin województwa mazowieckiego, które priorytetowo traktują ochronę środowiska naturalnego, dbają o edukację i o rozwój infrastruktury w regionie, służbę zdrowia, intensywnie przeciwdziałają bezrobociu oraz umiejętnie wykorzystują środki z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Tytuł Mazowiecki Powiat Roku to prestiż i potwierdzenie najwyższej jakości w zarządzaniu oraz symbol sukcesu naszego powiatu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst