Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Za nami już VI edycja festiwalu Jazz w Mazowszu

Kultura

W tym roku amatorzy jazzu mogli uczestniczyć aż w 3-ch koncertach. Nową i jak się okazało cieszącą się wielkim zainteresowaniem częścią projektu były warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży.

Ponad 30 osobowa grupa uczestników, podzielona na 2 grupy pod opieką perkusisty Sebastiana Frankiewicza, pianisty Rafała Stępnia oraz Anny Gadt dyrygenta Jazz City Choir zgłębiała teoretyczne i praktyczne tajniki jazzu. Finał zajęć warsztatowych miał miejsce 15 września o godzinie 19:00. Wybrani uczestnicy warsztatów pod dyrekcją Pani Anny Gadt wykonali dwa przygotowane pod czas warsztatów utwory wokalne. Najmłodszy wykonawca miał, co warto podkreślić 6 lat. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a w oczach młodych artystów widać było radość i dumę.

Uczestnicy warsztatów, ich opiekunowie i rodzice w rozmowach z organizatorami festiwalu podkreślali chęć uczestniczenia w przyszłości w takich zajęciach. Dzielili się cennymi uwagami, które pomogą organizatorom jeszcze lepiej przeprowadzić warsztaty w kolejnych edycjach spotkań z jazzem.

Drugi dzień Jazzu w Mazowszu obfitował w mocne brzmienia Tricphonix Orchestra z mocną sześcioosobową sekcją dętą pod wodzą Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Drugi zespół Hera z liderem Wacławem Zimplem zabrał zebranych w sali koncertowej w podróż w etno-sakralno-jazzowe rejony muzyki.
Warsztaty jazzowe dla dzieci i młodzieży odbyły się dzięki wsparciu Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego. Całość wydarzenia wsparli także Anna Sobczak Dyrektor Ośrodka Kultury w Brwinowie i Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów.

Zapraszamy za rok na VII edycję „Jazz w Mazowszu”, która już dziś organizatorom wydaje się być wyjątkowo atrakcyjna.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst