Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powakacyjny Salon Poezji

Kultura

W niedzielę 23 września, po wakacyjnej przerwie, jak zawsze o godz.12.00, recytacją najpiękniejszych wierszy Antoniego Słonimskiego w wykonaniu znanej polskiej aktorki Marzeny Trybała i aktora Sławomira Hollanda rozpoczął się, kolejny Salon Poezji w Powiecie Pruszkowskim.

Salę widowiskową Młodzieżowego Domu Kultury wypełnili stęsknieni za tą formą żywego kontaktu z poezją, mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego, dla których spotkania te są dużym przeżyciem. Okazało się, że Salony stały się cenionym wydarzeniem kulturalnym na terenie naszego powiatu, a ich sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jedna z mieszkanek Pruszkowa powiedziała: „dla mnie jest to spotkanie z prawdziwą sztuką, która daje mi siłę, żeby przeżyć kolejne dni i pomaga zapomnieć o wielu problemach”.
Dodatkowo uczestnicy Salonu mogli obejrzeć wspaniałą wystawę malarską przygotowaną przez grupę artystów amatorów zrzeszonych w SALONIE Pruszkowskim i Klubie Sztuka, którzy mają już na swoim koncie wiele znaczących prezentacji i pokazów. Klub Sztuka oraz wywodzący się z niego Salon Pruszkowski są instytucjami działającymi przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

Na przełomie 2012 i 2013 roku – Klub Artystów Plastyków „SZTUKA” obchodzi swoje 10- lecie. Z tej okazji przewidziana jest prestiżowa wystawa z prezentacjami multimedialnymi na terenie MDK Pruszków przy ul. Kościuszki 41. Gospodarzem imprezy będzie Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska.
Na kolejny Salon Poezji w Powiecie Pruszkowskim zapraszamy już za miesiąc.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst