Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

VII Dożynki Powiatowe

Kultura

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na dożynki powiatowe, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Pruszkowie, przy ul. Gomulińskiego 4, na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Już po raz siódmy będziemy mieli okazję uczestniczyć w tym najważniejszym święcie rolników.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, przy ul. Helenowskiej 3, w trakcie, której starostowie dożynek i delegacje z terenu powiatu złożą dary z tegorocznych plonów. Nastąpi również poświęcenie wieńców dożynkowych.

Po mszy, barwny korowód wyruszy do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie, przy ul. Gomulińskiego 4. Tam, zgodnie z tradycją, będzie miała miejsce ceremonia dzielenia się chlebem. Część artystyczną – o godz. 15.30 – rozpocznie koncert znanej i lubianej przez mieszkańców naszego powiatu, orkiestry dętej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie. Ważnym punktem niedzielnego spotkania będzie ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wręczenie dyplomów i podziękowań Starosty Pruszkowskiego dla rolników z terenu naszego powiatu zaplanowano na godz. 16.00.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. O godz.16.30 rozpocznie się pierwsza część występów dla najmłodszych. Kwartet Rampa przygotował dwuczęściowy program pod tytułem Pamparampa, w którym zaśpiewa piosenki z repertuaru Jacka Skubikowskiego, Krzesimira Dębskiego i Majki Jeżowskiej. W przerwie między występami, dzieci będą mogły uczestniczyć w wielu konkursach i zawodach sportowych, pomalować buzie, poszaleć na trampolinie i dmuchanych zabawkach. Niewątpliwą atrakcją, będzie na pewno możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Dzięki uprzejmości strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, dzieci będą mogły wejść do środka samochodu, założyć hełm strażacki i sprawdzić jak działa sprzęt ratowniczy. Niespodzianki przygotowali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W trakcie dziecięcych zabaw, dorosłym proponujemy porcję dobrego humoru w programie popularnego kabaretu Ciach, który włączy widzów do akcji scenicznej, gwarantując wspaniałą zabawę. Będzie można zobaczyć znane wszystkim skecze takie jak: „Nauka jazdy”, „Komisja wojskowa”, „Melina”, „Wykrywacz kłamstw”, czy „Bandyta jest wśród nas”.

Druga cześć występu Kwartetu Rampa o godz.18.30, a o godz. 19.00 zagra Ewka z zespołem. Ewka to młoda artystka z terenu Powiatu Pruszkowskiego, wschodząca gwiazda polskiej sceny rockowej. Na scenie tworzy dynamiczne show, nawiązując stylem do takich polskich sław jak Perfect, Maanam czy TSA.

Gwiazdą wieczoru będzie Michał Karpacki i zespół De Mono, którzy wystąpią o godz. 20.30. De Mono to zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzycy corocznie dają wiele koncertów, prowadzą własne, niezależne projekty artystyczne. Ich styl jest znany publiczności i lubiany od lat. Utwory autorstwa Marka Kościkiewicza i Mirosława Chojnackiego to fragment historii polskiej muzyki rozrywkowej, a dla wielu z nas miłe wspomnienia. Nowością będzie występ młodego, bardzo uzdolnionego wokalisty Michała Karpackiego, który zdobył popularność, jako uczestnik trzeciej edycji programu Idol. Michał Karpacki to dynamiczny artysta, nawiązujący znakomity kontakt z publicznością. Warto zarezerwować czas w niedzielny wieczór właśnie na ten koncert.
Całość poprowadzi znany wszystkim Pan Lotto czyli Ryszard Rembiszewski

Ponadto, w czasie trwania imprezy, na terenie MOS znajdziecie Państwo stoiska z wyrobami rękodzieła miejscowych artystów. Hafty, koronki, aniołki z wikliny, wyroby z drewna lipowego, biżuteria z filcu, czy wyroby z gliny mogą być pięknym prezentem i wspomnieniem tegorocznego lata. Nie zabraknie specjałów tradycyjnej kuchni ludowej, w tym sławnych mazowieckich miodów. Ziołowa herbatka na stoisku Herbapolu i strażacka grochówka na pewno pokrzepią wszystkich odwiedzjących MOS w Pruszkowie przy ul.Gomulińskiego 4.
Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską autorką między innymi bestsellerów „Miłość nad rozlewiskiem” i „Dom nad rozlewiskiem” być może da odpowiedź, na pytanie czy bohaterka tych powieści jest podobna do autorki. Znana pisarka będzie gościem tegorocznych dożynek od godz.14.20 do 19.00.

Pracownicy Starostwa chcą ten dzień wykorzystać również do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami Powiatu Pruszkowskiego. Porady Powiatowego Rzecznika Konsumenta, przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy czy fundacji i stowarzyszeń w Miasteczku Organizacji Pozarządowych pozwolą na uzyskanie odpowiedzi na wiele pytań w sprawach życiowych. Wyeksponowane materiały informacyjne, będą mogły stanowić znakomitą pomoc w bieżącym rozwiązywaniu problemów.

Czas spędzony na VII Powiatowych Dożynkach w Pruszkowie w najbliższą niedzielę, to będzie na pewno czas dobrej zabawy.

Zapraszamy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst