Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Powiecie Pruszkowskim

Kultura

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski oraz Małgorzata Bojanowska Dyrektor Muzeum Dulag 121 zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego i okolicznych miejscowości do udziału w obchodach 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W programie m.in. Gra Terenowa „Tędy przeszła Warszawa”, występy uliczne z piosenkami okupacyjnymi i powstańczymi w wykonaniu kapeli „Kapsel” z Warszawy oraz spotkanie wspomnieniowe „Mój pierwszy dzień Powstania…”.

Szczegółowy program obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

31 lipca, w niedzielę o godzinie 12.00 – Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie ul. 3 Maja 8a – Gra Terenowa „Tędy przeszła Warszawa”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych, którzy chcą wziąć udział w Grze Terenowej zatytułowanej „Tędy przeszła Warszawa”. Gra swoim scenariuszem przypomina wydarzenia z okresu Powstania Warszawskiego, które miały miejsce w Pruszkowie i w okolicznych miejscowościach. 31 lipca jej uczestnicy będą mieli do wykonania kilka zadań na terenie Pruszkowa, a następnie, w czasie najbliższego tygodnia, do dnia 7 lipca w swojej miejscowości. Przed rozpoczęciem gry uczestnicy zwiedzą (nieodpłatnie) Muzeum Dulag 121 i złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Obozu na terenie Millenium Logistic Park w Pruszkowie. Na uczestników czekają nagrody (książki oraz bezpłatna wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego).
Zapisy i początek gry: 31 lipca o godz. 12.00 w Muzeum Dulag 121, Pruszków ul. 3 Maja 8 a

1 sierpnia, w poniedziałek, między godziną 14.40 a 18.30 – Pruszków

Na ulicach Pruszkowa będzie można posłuchać piosenek okupacyjnych i powstańczych Warszawy, które przypomną atmosferę tamtych dni. Zapraszamy na mini-koncerty warszawskiej kapeli „Kapsel”, które odbędą się w różnych punktach miasta i przeniosą nas w czasy Powstania Warszawskiego.

Miejsca występów ulicznych kapeli „Kapsel”

14.40 – Dworzec PKP w Pruszkowie
15.00 – Pałac Ślubów, Plac Jana Pawła II 1, przy fontannie Narcyza
15.30 – Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, przy ul. Drzymały 30
16.00 – Stacja WKD Pruszków, zbieg ul. Kraszewskiego i ul. Ewy
16.30 – Parking przy Lidlu, ul. B. Prusa 121
17.00 – Delikatesy Alma Market, ul. Sprawiedliwości 4
17.30 – McDonald’s , ul. Kościuszki 17
18.00 – Wejście do Parku Kościuszki (Sokoła), róg ul. Kościuszki i ul. Chopina
18.30 – Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8 a.

2 sierpnia, we wtorek o godzinie 18.00 – Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie ul. 3 Maja 8a – spotkanie wspomnieniowe „Mój pierwszy dzień Powstania …”
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, którzy pamiętają swój pierwszy dzień Powstania Warszawskiego i zechcą podzielić się swymi wspomnieniami oraz tych, którzy wspomnień chcą posłuchać. „…Naród bez pamięci o swej przeszłości, nie ma przyszłości”.
Andrzej Precigs, aktor teatralny i filmowy, na zakończenie spotkania przeczyta fragmenty wspomnień i relacji utrwalonych w literaturze okupacyjnej m.in. przez Mirona Białoszewskiego, Marię Dąbrowską, Zofię Nałkowską, Monikę Żeromską, Jarosława Iwaszkiewicza. Spotkanie poprzedzi złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tędy Przeszła Warszawa”.

Więcej informacji na stronie www.dulag 121.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst