Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowy Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego

Kultura

Zawody sportowe, dmuchana zjeżdżalnia, pokaz wozu strażackiego i pojazdów policyjnych – na festynie z okazji obchodów Powiatowego Dnia Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego nie brakowało atrakcji, a dobrze bawili się nie tylko najmłodsi, ale także ich opiekunowie.

Festyn odbył się w sobotę 4 czerwca na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Organizator – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – zadbał o to, by wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Nie zabrakło więc konkurencji sportowych i rekreacyjnych: biegów w workach, rzutów ringo czy wyścigów na skaczących piłkach. Dzieci z pomalowanymi buziami mogły puszczać ogromne bańki mydlane, szalały na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni, a także próbowały swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Wszystkich zabawiał clown. W nagrodę za pokonanie ośmiu konkurencji sportowych i zręcznościowych można było zdobyć nagrody: książki, zabawki, gry.

Pięcioletniemu Adasiowi najbardziej podobał się wóz strażacki przeznaczony do drogowych akcji ratowniczych. Dzięki uprzejmości strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, chłopiec mógł wejść do środka samochodu, założyć hełm i dokładnie obejrzeć sprzęt, jakim posługują się strażacy ratując ofiary wypadków drogowych. Po tej wizycie Adaś zdecydowanie oznajmił rodzicom, że w przyszłości też chciałby być strażakiem. Szybko zmienił zdanie, gdy na teren boiska Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki wjechały: samochód i motocykl policyjny. Te pojazdy oraz opowieści policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie na temat wykonywanej przez nich pracy, bardzo przypadły dzieciom do gustu. Nie tylko dzieci świetnie się bawiły podczas festynu. Pan Robert, który przyszedł z córką Anią, próbował swoich sił na przyrządach sportowych: stacjonarnym rowerze i steperze. Panią Elżbietę natomiast, która na imprezę przyprowadziła wnuczkę Ewę, zafascynowało strzelanie z łuku. Dla miłośników sztuki teatralnej w Młodzieżowym Domu Kultury przygotowano spektakl „Sen Jaśminowej Krainy”.

Festyn był okazją do uczczenia przypadającego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz obchodzonego 1 czerwca Dnia Dziecka. W organizacji festynu pomogli: Leszek Skrzypczak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Danuta Parys Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, st. bryg. Dariusz Drzewiecki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, Waldemar Perdion Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie.
Wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wsparły organizację Powiatowego Dnia Dziecka, serdecznie dziękujemy!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst