Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Teatralny Dzień Dziecka w Młodzieżowym Ośrodku Kultury

Kultura

Radosne okrzyki, perlisty śmiech, gromkie oklaski, buzie otwarte z przejęcia – tak reagowały dzieci podczas bajki o Królewnie Śnieżce, wystawionej w sali widowiskowej powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie. Aktorami, którzy wcielili się w postacie z bajki, byli wychowawcy z niepublicznych przedszkoli w Pruszkowie i Piastowie.

Spektakl był jedną z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki, które wypełniły widownię sali MDK, nie mogły się doczekać przedstawienia. Chciały zobaczyć, jak ich przedszkolni opiekunowie poradzą sobie w roli aktorów. Jurorami scenicznych poczynań dorosłych byli także podopieczni pałacowego ogniska przedszkolnego. Wśród zaproszonych znalazła się również Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, Danuta Parys, Dyrektor MDK oraz rodzice przedszkolaków.

Kadra pedagogiczna z niepublicznych przedszkoli w Pruszkowie i Piastowie stanęła na wysokości zadania. Kostiumy, makijaże, scenografia przeniosły wszystkich w świat bajki.

Mimo, że przedszkolne ciocie i wujkowie byli ucharakteryzowani, dzieci i tak rozpoznawały w nich swoich wychowawców. Co jakiś czas z sali słychać było głosy: „O! Ten krasnoludek to moja pani!”.

Siedmiu krasnoludków swoją brawurową grą aktorską zdobyło serca widowni. Dyrektor obydwu placówek Maria Makowska zapytana, czy miała tremę, występując przed tak wymagającą publicznością, przyznała, że ogromną. – To był nasz debiut sceniczny w tak licznej grupie. Grali wszyscy nauczyciele, asystenci – mówiła.

O tym, czy dzieciom podobała się bajka o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, świadczyły głośne i długie oklaski, rozemocjonowane i radosne twarze i okrzyki. Przedszkolni delegaci – Basia i Michał wręczyli Staroście Elżbiecie Smolińskiej i dyrektorowi MDK Danucie Parys obrazki z czerwonymi sercami. Elżbieta Smolińska przyjmując podarunek nie kryła wzruszenia i zapewniła, że na stałe znajdzie on honorowe miejsce w jej gabinecie. W ciepłych słowach gratulowała pomysłu spektaklu i obsadzenia w rolach aktorskich przedszkolnej kadry. – Drodzy Państwo, jesteście fantastyczni i wspaniali – mówiła Elżbieta Smolińska. Sama, także przygotowała prezent niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki cieszyły się z przekazanych im koszy ze słodyczami.

Kolejną atrakcją przygotowaną z okazji Dnia Dziecka, był piknik przed Pałacykiem Sokoła, w którym mieści się MDK. Tu z kolei maluchy mogły zajadać się do woli rurkami z bitą śmietaną.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst