Promocja nowej książki Zdzisława Zaborskiego

Kultura

Projekcja filmu Adama Gzyry „Dulag 121” rozpoczęła wieczorne spotkanie ze Zdzisławem Zaborskim, autorem książki „Durchgangslager 121 Niemiecka zbrodnia specjalna”.

Spotkanie odbyło się w czwartek, 17 marca o godz. 18.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Zorganizowane zostało przez Elżbietę Smolińską, Starostę Pruszkowskiego i Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszkowie oraz Pruszkowskie Towarzystwo Naukowe. Sala konferencyjna starostwa pruszkowskiego z trudem pomieściła mieszkańców powiatu zainteresowanych historią i dramatycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się w obozie przejściowym Dulag 121.

Pan Zdzisław Zaborski, pruszkowianin, pieczołowicie gromadzi i dokumentuje fakty, wydarzenia oraz wspomnienia z tamtego okresu. Nowa książka Pana Zaborskiego zawiera ogromną ilość materiałów źródłowych, dokumentów, fotografii i wspomnień uczestników dramatu.

Zarówno książka jak i film, są dowodem i hołdem złożonym mieszkańcom Pruszkowa i okolicznych miejscowości, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc więzionym i przetrzymywanym w nieludzkich warunkach Warszawiakom.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książkę oraz uzyskać dedykację autora.