Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Promocja nowej książki Zdzisława Zaborskiego

Kultura

Projekcja filmu Adama Gzyry „Dulag 121” rozpoczęła wieczorne spotkanie ze Zdzisławem Zaborskim, autorem książki „Durchgangslager 121 Niemiecka zbrodnia specjalna”.

Spotkanie odbyło się w czwartek, 17 marca o godz. 18.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Zorganizowane zostało przez Elżbietę Smolińską, Starostę Pruszkowskiego i Powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszkowie oraz Pruszkowskie Towarzystwo Naukowe. Sala konferencyjna starostwa pruszkowskiego z trudem pomieściła mieszkańców powiatu zainteresowanych historią i dramatycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się w obozie przejściowym Dulag 121.

Pan Zdzisław Zaborski, pruszkowianin, pieczołowicie gromadzi i dokumentuje fakty, wydarzenia oraz wspomnienia z tamtego okresu. Nowa książka Pana Zaborskiego zawiera ogromną ilość materiałów źródłowych, dokumentów, fotografii i wspomnień uczestników dramatu.

Zarówno książka jak i film, są dowodem i hołdem złożonym mieszkańcom Pruszkowa i okolicznych miejscowości, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc więzionym i przetrzymywanym w nieludzkich warunkach Warszawiakom.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książkę oraz uzyskać dedykację autora.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst