Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Mazowsze zaśpiewało kolędy

Kultura

Z inicjatywy Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego w święto Trzech Króli w pruszkowskim kościele św. Kazimierza odbył się koncert najpiękniejszych, polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Niecodzienne otoczenie, mistrzowskie wykonanie i wyjątkowy świąteczny nastrój sprawiły, że koncert był prawdziwą ucztą duchową dla ponad półtora tysięcznej publiczności. Trzydziestoosobowy chór, soliści i towarzysząca im orkiestra wykonali kilkanaście najpiękniejszych, polskich kolęd oraz mniej znanych pastorałek. W finale znalazło się również kilka najbardziej popularnych pieśni ludowych z repertuaru zespołu.

Niezaprzeczalna finezja, kunszt wokalny i muzyczny wykonawców sprawiły, że czwartkowy koncert był autentycznym wydarzeniem muzycznym. Po koncercie Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski podziękowała artystom, zgromadzonym licznie mieszkańcom oraz ks. prałatowi Marianowi Mikołajczakowi, proboszczowi parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, którego zaangażowanie, życzliwość i otwartość pozwoliły na zorganizowanie tak wspaniałego koncertu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst